Go to content

Çelik Halat

Ürünler


..... Çelik halat ürünlerimizi, online katalog yardımı ile yada Çelik Halat Kataloğunu PDF formatında bilgisayarınıza indirerek inceleyebilirsiniz. Bütün ürünlerimizin bulunduğu katalog için lütfen katalog sayfamıza bakınız...


.....
Çelik Halat ürünlerimizi aşağıda görebilir, incelemek istediğiniz ürünün üzerine tıklayarak resimi ve tabloyu büyütebilirsiniz. Açılan görüntüyü, sağ taraftaki kaydırma çubuğunu kullanarak yukarı ve aşağı hareket ettirebilirsiniz. Görüntüyü kapatmak için herhangi bir yere tıklamanız yeterlidir.

ÇELİK HALATLAR

PVC KAPLI ÇELİK HALAT

PASLANMAZ ÇELİK HALATLAR

YENİ NESİL ÇELİK HALATLAR

DOĞAL - SENTETİK LİFLİ HALATLAR


Back to content | Back to main menu

çelik halat

Ağır yüklerin kaldırılmasını sağlayan makinelerin ortaya çıkmasında çok önemli bir role sahiptir çelik halat. Genel olarak makinelerde yedek parça işlevi gören çelik halat, bazı alanlarda yarı mamul olarakta kullanılabilmektedir. Komple çelik ya da paslanmaz çelik kullanılarak imal edilirler. Çelik halatın imalatında kullanılan paslanmaz çelik çok maliyetli olduğundan genellikle normal çelikten imal edilmektedirler. Daha sonrasında çelikle birlikte plastikte kullanılmaya başlanmıştır. Çelik halat içerisinde kullanılan hammadde filmaşindir. Filmaşin denilen bu madde halatın kalitesini etkileyen en önemli faktörlerden biri olmaktadır. Buna bağlı olarakta çelik halat için kullanacağınız filmaşinin çok kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Bağımsız birçok telin bükülüp, ortaya çıkan halat damarların tekrar bükülmesi ile ortaya çıkar çelik halat. Tabi ki de çelik halatı yalnızca tel var damarlar oluşturmamaktadır. Birde halatın özü dediğimiz kısım vardır. Bu kısımda çelik tellerden ya da normal ip halatlardan oluşmaktadır. Çelik halat yalnızca çaplarına göre sınıflandırılmazlar. Özlerine, damar cinslerine, kaplama şekillerine, nasıl sarıldığına, tel anma dayanımlarına, dönerken ki dirençlerine göre sınıflandırılmaktadır. Tabi bu sınıflandırma teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak genişleyebilmektedir. Çelik halatlar kullanım alanları çok geniş olan bir üründür.

çelik halat

Yalnızca makinelere yedek parça olarak kullanılmamaktadır. Sapan yapımlarında, askı ve germe işlerinde, çekme işlerinde, mimari ve dekorasyon alanında da fazlası ile kullanılmaktadır. Çelik halat ne kadar kaliteli üretilirse üretilsin belli bir kullanım ömrü vardır. Mesela halatların gerektiği gibi yağlanmaması, hizalanmayan makaralarda çalıştırılması ya da makaradan dışarı atlaması, halata uymayan bağlantı parçalarının kullanılması, aşırı yükle yüklenmeleri vb hususlar halatın ömrünün kısalmasına neden olabilmektedir. Firma olarak sizlere çelik halat ve zincir konusunda her türlü kaliteli hizmeti sunmaktayız. Bunun yanı sıra ihtiyacınıza yönelik her türlü çelik halat sapanları, dünyaca bilinen en iyi markaları ve yalnızca bu iş için kullanılan makineleri tercih etmekteyiz. Buna bağlı olarak ülkemizde ne yüksek kaliteye sahip çelik halat sapan presimiz ile 56 mm çapa kadar DIN standardında üretim gerçekleştirmekteyiz.

çelik halat