TürkçeEnglish

Tekstil Polyester Sapan Hakkında

Tekstil ve dokuma endüstrisinin gelişmesi ile beraber ortaya çıkan son derece kullanışlı bir üründür. zincir sapan veya çelik zincir sapanlar kaldırma esnasında hassas yüklere zarar vermekteydi. Bu durumu göz önünde bulunduran mühendisler tekstil teknolojisinin yardımı ile alternatif bir ürün geliştirdiler. Bu ürün hem yumuşak hem de çok mukavemetli bir ürün oldu.

Polyester sapan yaygın bir kullanım alanına sahiptir

Dansitesi ve mukavemeti yüksek polyester iplikten dokunarak elde edilen polyester sapan günümüzde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Tek dezavantajı çabuk yıpranması ve kolaylıkla zarar görebilmesidir. Kullanım ve bakım talimatlarına uyulduğu takdirde daha verimli ve uzun ömürlü olmaktadır. Çeşitli standartlara uygun olarak üretilen polyester sapan daha çok Avrupa Normlarında üretilmektedir. Genel anlamda EN1492-1 ve EN1492-2 standartlarına uygun olmak üzere

Diye 2 tipe ayrılır. Kullanıcının tercihine göre her 2 tipte sapan güvenlikle kullanılabilir. Polyester sapanlarda emniyet faktörü 7 kattır bu da ürünün yüksek standartlarda üretilmesini gerektirir.

Polyester Sapan Çetin Balkan

Ayrıca sapanların çabuk yıpranmasını veya zarar görmesini engelleyen daha doğrusu koruyan çeşitli kılıf ve korucular bulunmaktadır. Gelecekte tekstil ve dokuma endüstrisinin daha da gelişmesi ile polyester sapanların çelik halat veya zincirin yerine geçeceği düşünülmektedir. 1960'lı yıllarda Ahmet Nadir Çetiner tarafından İskenderun'da kurulan kuruluşumuz polyester sapan küçük bir ticarethane olarak başlamış ve bugünlere gelmiştir.

Öncelikli olarak

Olmak üzere kaldırma ve yükleme konusunda geniş bir ürün yelpazesi sunmaktayız. Satışını gerçekleştirmiş Çelik Halat olduğumuz ürünler

Gibi ve birçok sektöre hitap edebilmektedir.